Susitikimas su Elena Bradūnaite-Aglinskiene

Skaičiuojantpaskutines dienas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, Kelmės rajonosavivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vasario 6 d. įvyko susitikimas suantropologe, etnologe Elena Bradūnaite-Aglinskiene. Šiame susitikimeprisimintas iškilus poetas, publicistas, poezijos antologijos „Žemė“sudarytojas, kultūros žurnalų redaktorius, Amerikos lietuvių bendruomenėsšviesulys, lietuvybės puoselėtojas Kazys Bradūnas, kurio 100-ąsias gimimometines minėjome praėjusiais metais.

Pasak E. Bradūnaitės-Aglinskienės, jos tėvasK. Bradūnas lietuvių tautą matė besilaikančią ant trijų kertinių polių:išmintingą, sąžiningą valdžią simbolizuoja Gediminas, pagarbą žemei, darbui,kalbai – Kristijonas Donelaitis, kūrybos, praturtinančios asmenybę,simboliu jam buvo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Ketvirtuoju poliumiK. Bradūnas laikė kiekvieną lietuvį. Gilų pėdsaką K. Bradūno gyvenimepaliko studijų metais užsimezgusi draugystė su poetu Vytautu Mačerniu,rašytojais, literatūros kritikais Broniumi Krivicku ir Mamertu Indriliūnu.Deja, visi šie talentingi jaunuoliai anksti iškeliavo Amžinybėn: V. Mačernisžuvo nuo atsitiktinės artilerijos sviedinio skeveldros, B. Krivickas irM. Indriliūnas – kovodami partizaninį karą prieš sovietinius okupantus. E. Bradūnaitė-Aglinskienėsakė, kad šių iškilių asmenybių atminimas K. Bradūnui visą gyvenimą buvo tarsiįkvėpimo šaltinis tiek kūryboje, tiek dirbant lietuvybės išsaugojimolabui. 

K. Bradūnas su žmona Kazimiera savo vaikamssugebėjo įskiepyti mintį, kad žmogui nereikia daug materialinių dalykų. Daugsvarbesnis yra dvasinis turtas, savo istorijos, tautosakos žinojimas, galimybėkalbėti gimtąja kalba, tad grįždami į Lietuvą 1994 m. Bradūnai parsivežė tikknygas, paveikslus ir laiškus.

Baigiantis susitikimui viešnia paaiškino, kaipji pati ir rašytojas K. Bradūnas yra susijęs su mūsų kraštu. PasakE. Bradūnaitės-Aglinskienės, lankydamasi lietuvių emigrantų, išvykusių įJAV po Pirmojo pasaulinio karo, namuose matydavo paveikslus su Kražių skerdyniųvaizdais, o pats K. Bradūnas artimai bendravo su Kelmėje gimusiu rašytojuIcchoku Meru. Jo laiškų kopijas E. Bradūnaitė-Aglinskienė padovanojobibliotekai.

Virginija Navikienė, Žemaitės viešojibiblioteka
Nuotraukos Rolando Kančausko

 

Griežtai draudžiama Kelmiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kelmiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kelmiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.173.237.152.

Rašyti

Portalo Kelmiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kelme@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Neįgaliesiems – lengvesnės sąlygos pritaikyti būstą

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinamos lengvesnės taisyklės neįgaliųjų būstų prita...

Mažas pajamas gaunantiems žmonėms – daugiau finansinių lengvatų

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuos...