Šiųmetis pajamų deklaravimas be staigmenų, bet toks pat aktualus

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad 1,8 mln. šalies gyventojų, iš jų 176 tūkst. – Šiaulių apskrities gyventojų, Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos. Visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti, šiemet paruoštos 1,3 mln. gyventojų.

Deklaruoti pajamas ir turtą už 2017 metus gyventojams turėtų būti paprasčiau, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Iki deklaracijų teikimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, visuose VMI padaliniuose galios taisyklė: konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Pernai 29,5 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų deklaravo beveik 7 mln. eurų mokėtino GPM. Mokesčių inspekcija 63 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų grąžino 7,8 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokos. Šiaulių apskrities 46,7 tūkst. rėmėjų skyrė paramai beveik 1,1 mln. eurų, iš jų 65,5 tūkst. eurų – politinėms partijoms.

Iš 62,3 tūkst. gyventojų, kurie privalėjo pateikti deklaracijas, 73 proc. Šiaulių apskrities gyventojų deklaracijas pateikė laiku: daugiausia punktualiausių mokesčių mokėtojų buvo iš Šiaulių miesto ir Radviliškio rajono savivaldybių. Ačiū jiems už tai. Savo pareigas vykdantys laiku gyventojai sutaupo biudžeto lėšas, kasmet skiriamas siųsti laiškams, priminimams bei kitoms administracinėms procedūroms.

„Esminių naujovių šiemet nėra. Todėl tikime, kad gyventojai, kurie anksčiau deklaruoti pajamų  savarankiškai nedrįsdavo ir ateidavo pagalbos į Mokesčių inspekciją, šiemet nesunkiai turėtų tą daryti patys“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, kad deklaracijas galima bus pateikti greitai ir patogiai – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Šiaulių AVMI primena, jog pajamų deklaracijas, kaip ir kasmet, privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą; gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai; gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba susigrąžinti šį mokestį. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo šiais metais turi deklaruoti apie 253 tūkst. šalies gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Naujovė. VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudę gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantys III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir/ar įmokų į pensijų fondus išlaidų sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų, o dėl tokių įmokų sumokėjimo grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

„Mokesčių mokėtojai, kurių deklaracijoje yra mokėtinas gyventojų pajamų mokestis, jį ir turi sumokėti iki gegužės 2 dienos, nelaukdami VMI deklaracijos patvirtinimo, - pabrėžia Šiaulių AVMI MPD direktorė Vitalija Kublickienė, pažymėdama, jog pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvata permoką Mokesčių inspekcija grąžins iki liepos 31 d.

Naujovė. Šiek tiek pasipildė turtą ir pajamas deklaruoti privalančių gyventojų sąrašas. Prievolė deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą ir 2017 m. gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, taip pat viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams. PVM mokėtojais neįregistruoti (neprivalantys registruotis) ūkininkai ir jų partneriai, pageidaujantys, kad valstybinio socialinio draudimo įmokos jiems būtų apskaičiuojamos įvertinus 2017 m. pajamas bei išlaidas, ir/arba kandidatuojantys į valstybės politikus, šiais metais turi deklaruoti visas iš žemės ūkio veiklos gautas pajamas bei su šia veikla susijusias išlaidas, nesvarbu, kokia suma ir iš kokio šaltinio (gyventojų ar juridinių asmenų) buvo gauta.

Šiaulių AVMI pažymi, jog netrukus visi norintys galės pateikti pajamų deklaraciją ir per išmaniąją programėlę „e.VMI“ – šiuo metu dar vyksta gyventojų duomenų perkėlimo į „e.VMI“ procesas, kuris artimiausiu metu bus baigtas, o duomenys atnaujinti. Praėjusiais metais per „e.VMI“ pajamas deklaravo beveik 3,5 tūkst. gyventojų.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt (Apie VMI -> Svarbu -> 2017 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimas).

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus gyventojai gali rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

PAPILDOMA INFORMACIJA: Šiaulių AVMI tradiciškai kovo pabaigoje bei balandžio mėnesį viešuosiuose interneto prieigos taškuose mokesčių specialistai teiks konsultacijas mokesčių mokėtojams pajamų bei turto deklaravimo klausimais bei padės gyventojams pildyti ir laiku pateikti elektronines deklaracijas. Žemiau skelbiama, kur VMI specialistai teiks konsultacijas bei pagalbą deklaruojant pajamas:

Prieigos taškai

Adresas

Susitikimo data

Baisogalos LĮA centras

Maironio g. 46, Baisogala, 82320 Radviliškio r.

2018-03-28 nuo 10 val. iki 15 val.

Johampolio VIPT1

Mockaičių k., Tytuvėnų ap. sen., Kelmės r.

2018-03-23 nuo 9 val. iki 15 val.

Lygumų VIPT1

Juknaičių g. 5,Lygumų mstl., Pakruojo r.

2018-04-05 nuo 9 val. iki 14 val.

Pašilėnai VIPT2

Pašilėnų k., Užvenčio sen., Kelmės r.

2018-04-10 nuo 9 val. iki 14 val.

Pašvitinio VIPT1

Joniškio g. 3, Pašvitinio mstl., Pakruojo r.

2018-04-06 nuo 9 val. iki 14 val.

Raudėnų VIPT1

Tryškių g. 6, Raudėnai ,81322 Šiaulių r.

2018-04-04 nuo 9 val. iki 15 val.

Rozalimo VIPT1

Sodžiaus g. 2A, Rozalimo mstl., Pakruojo r.

2018-03-29 nuo 9 val. iki 14 val.

Šaukoto LĮA centras

Šiaulėnų g. 27, Šaukotas, 82412 Radviliškio r.

2018-04-06 nuo 9 val. iki 14 val.

Tyrulių VIPT2

Liepų g. 11, Tyruliai, 82466 Radviliškio r.

2018-03-21 nuo 9 val. iki 14 val.

Vidsodžio VIPT1

Mokyklos g. 2, Aunuvėnų k.,  Kelmės r.

2018-03-28 nuo 9 val. iki 14 val.

Žeimelio VIPT1

E. Leijerio g. 5, Žeimelio mstl., Pakruojo r.

2018-03-28 nuo 9 val. iki 14 val.

Minupių k. bendruomenė

(Kelmės r. sav.)

Žeberių k., Užvenčio sen., Kelmės r.

2018-03-27 nuo 9 val. iki 14 val.

Pagryžuvio VIPT

(Kelmės r. sav.)

Sodo g. 8, Pagryžuvio k., Tytuvėnų s., Kelmės r.

2018-04-09 nuo 9 val. iki 14 val. Šiaulių AVMI nuotr.: iš Šiaulių AVMI vykusios spaudos konferencijos, skirtos pajamų deklaravimo pradžiai. 

Griežtai draudžiama Kelmiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kelmiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kelmiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.82.99.169.

Rašyti

Portalo Kelmiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kelme@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Teisingumo ministras apie Konstitucijos pataisą: „Tai dar labiau sustiprins žmogaus teisų gynimą“

„Šiandien svarbi diena Lietuvos žmonėms – priimta Konstitucijos pataisa, išplečianti galimybes ginti asmens teises ir Konstituciniame Teisme ...

Daugumoje apskričių laukus jau leidžiama tręšti mėšlu ir srutomis

Nuo kovo 19 d., Telšių, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių teritorijose jau leidžiama tręšti laukus ...