Praūžė Respublikinis vokalinių ansamblių festivalis – konkursas „Kur aukštas klevas“ 2019

Šiųmetis festivalis – konkursas „Kur aukštas klevas“ 2019, prasidėjęs balandžio 24-ąją, šiandien sulaukė paskutiniojo akordo – Respublikinio vokalinių ansamblių konkurso dienos.

Čia konkurse dalyvavo daugybė ansamblių iš Alytaus, Anykščių, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių, Neringos, Palangos, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Prienų, Raseinių, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Varėnos, Visagino miestų ir rajonų.
Dalyviai buvo suskirstyti į 3 kategorijas:

Mažieji ansambliaiKaimo ir miestelių didieji ansambliaiMiestų ir rajono centrų didieji ansambliaiVisus dalyvius vertino komisija:

LMTA choro dirigavimo katedros profesorius – Dainius Puišys,
V. Didžiojo universiteto švietimo akademijos profesorius, choro „Ave vita“ meno vadovas – Kastytis Barisas,
LNKC vyriausioji specialistė, muzikos poskyrio vadovė – Aurelija Andrijauskaitė,
Linkuvos KC meno vadovas, Jonavos meno mokyklos mokytojas, džiazo atlikėjas – Aleksandras Dunis,
Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas – Virginijus Kacilevičius
ir choro dirigentas, Linkuvos kultūros centro direktorius – Methardas Zubas.

Renginį vedė Linkuvos kultūros centro etnografė Aelita Garalevičienė ir kultūrinės veiklos vadybininkas Žygimantas Macevičius.

Konkurso programai pasibaigus, komisija susirinko aptarti kas yra verčiausi geriausiųjų vardo ir grįžę po pasitarimo visiems dalyviams paruošė staigmeną.
Prieš 2 metus Linkuvos KC direktorius M. Zubas pažadėjo visiems, kad kitą kartą kompetetinga komisija padainuos visiems susirinkusiems. Taip ir nutiko.
Komisija kartu su Linkuvos KC vyrų vokaliniu ansambliu „Šiaurys“ padainavo 2 dainas, o vėliau atėjo laikas pranešti, kas tie geriausieji ir komisija nusprendė, kad:

III vietą mažųjų ansamblių kategorijoje laimėjo Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus KC moterų vokalinis kvartetas (vad. Jurgita Gelumbickienė)II vieta atiteko Kudirkos Naumiesčio KC trio (vad. Aušra Ubartaitė)Ir I-osios vietos laurus mažųjų ansamblių kategorijoje nuskynė Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis duetas „Duo“ (vad. Nidija Sankauskienė) Kaimų ir miestelių didžiųjų ansamblių kategorijoje III-oji vieta atiteko Kudirkos Naumiesčio KC mišriam vokaliniam ansambliui „Komplimentas“ (vad. Aušra Ubartaitė) ir Šiaulių rajono savivaldybės KC Ginkūnų filialo moterų vokaliniam ansambliui „Rasa“ (vad. Birutė Andriukaitienė)II-ąja vieta džiaugėsi Kėdainių rajono Josvainių KC moterų vokalinis ansamblis „Sonata“ (vad. Vytautas Greičius).O I-ąją vietą laimėjo net 2 kolektyvai. Tai – Panevėžio raj. Miežiškių KC mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“ ir to paties kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ (abiejų ansamblių vad. Lina Kairytė)Miestų ir rajono centrų didžiųjų ansamblių kategorijoje III-ąją vietą laimėjo Jurbarko KC moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vad. Dalė Jonušauskienė)II-ąją vietą iškovojo Varėnos KC moterų vokalinis ansamblis „Rūta“ (vad. Daiva Selevičienė)Ir I-ąja vieta šioje kategorijoje džiaugėsi Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad. Nidija Sankauskienė) Kaip ir kasmet TS-LKD Pakruojo skyrius  įsteigė prizą nominacijai „Daina tėvynei“ ir jį laimėjo Anykščių KC vyrų vokalinis ansamblis „Varius“ (vad. Rimvydas Griauzdė)

Specialų seimo nario Antano Matulo prizą už stiliaus pojūtį laimėjo Kėdainių KC Vilainių skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Prie Nevėžio“. (vad. Gražina Lapienienė).
Na, o pačiu pačiu geriausiu konkurso „Kur aukštas klevas“ 2019 kolektyvu tapo ir prizas iškeliavo į Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklą, nes jį gavo vokalinis ansamblis
„Šilagėlė“ (vad. Jolanta Kraucevičienė)

Organizatoriai dar kartą nori padėkoti festivalio-konkurso „Kur aukštas klevas“ 2019 rėmėjams:

Lietuvos kultūros tarybai;
Pakruojo rajono savivaldybei;
Guostagalio žemės ūkio bendrovei;
UAB „Linkuvos mėsa“;
Radijui „RS2“

Taip pat didžiulį AČIŪ sakome spec. prizų steigėjams:

Triškonių, Ūdekų kaimo bendruomenėms,
Linkuvos seniūnijai,
Pakruojo rajono savivaldybei,

Pakruojo raj. savivaldybės kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjai Birutei Vanagienei,
Linkuvos socialinės globos namams,

ir TS-LKD Pakruojo skyriui.

Savanorėms:

Žemynai Židonytei, Eimantei Valionytei, Marijai Kacilevičiūtei, Irmantei Samuitytei, Adrijai Dūdaitei ir Austėjai Juozapaitytei.
Bei kavinei „Trys ereliai“, kuri sutiko dirbti nedarbo dieną ir priėmė visus išalkusius svečius!

Griežtai draudžiama Kelmiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kelmiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kelmiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.189.171.

Rašyti

Portalo Kelmiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kelme@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10...