Kelmės kultūros centrui – aukščiausiosios kategorijos kultūros centrų premija.

Kultūros ministerija pagerbia geriausius 2018 metų kultūros centrus. Penktadienį Kelmės kultūros centrui buvo įteikta Kultūros ministerijos premija, kaip geriausiam aukščiausiosios kategorijos kultūros centrui. Kasmet ministerija skiria tris skirtingų kategorijų premijas už pastarųjų penkerių metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką veiklą.

Geriausio 2018 metų kultūros centro konkurso komisija vertino, kaip puoselėjama etninė kultūra, mėgėjų menas kuriant menines programas, plėtojant edukacinę, pramoginę veiklą, ugdant bendruomenės kultūrinius poreikius, organizuojant profesionalaus meno sklaidą. 

Kelmės kultūros centras sėkmingai vykdo etninės kultūros išsaugojimo ir populiarinimo veiklą, profesionaliojo meno sklaidą, skatina mėgėjų meno kolektyvų veiklą, kūrybinius mainus, įgyvendina kultūros projektus, organizuoja tarptautinius, regioninius festivalius, įvairaus žanro renginius bei šventes, bendradarbiauja su vietos, regiono, Lietuvos bei užsienio organizacijomis.

Nuo 2012 m. Kelmės kultūros centras vykdo Tradicinių amatų centro funkcijas, rengia edukacines programas įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėms. Centre saugoma apie 3500 vienetų suskaitmenintos etninės medžiagos, užrašytos ekspedicijose.

Siekiant išsaugoti ir užtikrinti etninės kultūros tęstinumą, 31-erius metus centre organizuojami Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai. Nuo 2017 m. rengiami Žemaitijos regiono bandonininkų kursai bei Akmentašių simpoziumas, kuriame sukurtos akmens skulptūros puošia Kelmės miesto teritoriją, suteikdamos miestui savitą veidą. Moderniai įrengtoje Juozo Liaudanskio galerijoje rengiamos Lietuvos ir užsienio menininkų parodos bei jų pristatymai.

Sėkmingai etninės kultūros išsaugojimo ir populiarinimo veiklą vykdo centro folkloro kolektyvai „Judlė“ ir „Taduja“. Folkloro ansambliui „Taduja“, kaip geriausiam krašto folkloro ansambliui, 2014 metais įteikta „Aukso paukštė“ – tai aukščiausias meno mėgėjų kolektyvų ir jų vadovų veiklos rezultatų įvertinimas šalies mastu.Kultūros ministerijos informacija

Griežtai draudžiama Kelmiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kelmiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kelmiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.189.171.

Rašyti

Portalo Kelmiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kelme@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10...